shaygan
21 اسفند 1401 - 19:25

کنکور تیرماه 1402 با تأثیر قطعی معدل و بدون دروس عمومی برگزار خواهد شد

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: کنکور تیرماه 1402 براساس همان رویه اعلامی قبلی یعنی با تأثیر قطعی معدل و بدون دروس عمومی برگزار خواهد شد.

رضا حاجی‌پور سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در تشریح نشست امروز یکشنبه 21 اسفند این کمیسیون، اظهار کرد: امروز میزبان رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور و رئیس سازمان سنجش آموزش و پرورش و نمایندگان آموزش و پرورش بودیم و «طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی» بررسی شد.

وی افزود: کنکور تیر ماه 1402 براساس همان رویه قبلی برگزار می‌شود در واقع معدل بر روی نتیجه کنکور تأثیر قطعی داشته و هچنین کنکور بدون دروس عمومی برگزار خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس ادامه داد: در ادامه این جلسه نقطه نظرات حاضران در جلسه درباره میزان تأثیر قطعی معدل براساس میزان محرومیت هر منطقه و بازگشت دروس عمومی به کنکور مطرح و مقرر شد این موارد در کمیته آموزش عالی کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد.

حاجی‌پور در پایان گفت: مقرر شد وزیر آموزش و پرورش جهت پاسخگویی به گلایه معلمان نسبت به نحوه رتبه‌بندی انجام شده از سوی هیأت‌های ممیزه مواردی، در کمیسیون آموزش حاضر شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1089059